Klinik Psikolog Konya

Klinik Psikolog Konya

Klinik Psikolog Konya : 0332 265 37 42

Bireylerin, zihinsel, duygusal ve davranışlarındaki bozukluklarını ele alan psikoloji dalı, klinik psikolojidir. İnsanların ruh sağlığının korunması, geliştirilmesi ve karşılaştığı problemlerin çözümü için başvurulan yöntemler, klinik psikolojide de sıklıkla kullanılmaktadır. Klinik psikoloji; araştırma, öğretim ve program geliştirme alanları ile iligilenmektedir.
Klinik Psikog Konya ilinde de Klinik Psikoloji alanında eğitim görmüş psikologlar tarafından verilmektedir. Klinik Psikoloji, psikolojik problemler yaşayan insanlara yönelik çalışmalar yapmaktadır. Psikoloji bilimlerinden biri olarak Klinik psikolojinin, bir çok alt dalı vardır.  Bunları, Adli, Sağlıki Sosyal, Trafik, Ulaşım, Kültürlerarası, din, endüstriyel psikoloji gibi alanlardır. Klinik Psikolog Konya ilinde başvurduğunuz danışmanlar, psikolojik sorununuzu, bilimi, teoriyi ve pratiği bir araya getirerek çözerler. Klinik psikologlar, başlangıç aşamasındaki ruh hastalıklarını önleyebilmek ve ruh sağlığını koruyucu uygulamalardan, erken müdahaleye, basit uyum sağlama problemlerinden, uyumsuzluk problemlerine, hastane yatışı gerektiren durumlara kadar geniş bir alanda aktif rol oynayabilirler. Klinik Psikologlar ilaç yazamaz ve öneremezler. Psikiyatristler tarafından ilaç yazılabilmektedir.

Yüksek lisansını klinik psikoloji bölümünde yapan sosyal ve beşeri bilimler fakültesi psikoloji bölümü mezunu psikologlara klinik psikolog denilmektedir. 

 

YORUMLAR

  • Necla somuncu28-08-2019 16:26:36

    Cok dardayim psikolojik yardima ihtiyacim var ne yapacagimi nereye kime bas vuracagimi bilmiyorum fiyatlar hakkinda bilgim yok artik gunden gune kotuye gittigimin farkindayim neyi nerde nasil yapacagimi bilmeden yasama sevincimi kaybediyorum yardim istiyorum

YORUM YAZ

POPÜLER KONULAR
TAG