EMDR Konya

EMDR Konya

KONYA EMDR : İnternette psikoloji ile ilgili arama yapan birçok kişi  emdr kelimesini de diğer Konya kelimelerinde olduğu gibi sıklıkla aratmaktadırlar. Konya Emdr göz hareketleriyle travmatik anıları ve bu anıların meydana getirdiği vücut duyumlarını ortadan kaldırmak için kullanılır. Emdr terapisi Konya psikologlarca kullanılmaktadır. Konya emdr araması yapan danışanların sıklıkla aradıkları bir yöntemdir. Bu kelimenin spesifik bir kullanım alanı mıdır? Bu sorunun cevabını vermek zor. Danışmanların birçoğu Konya Emdr terapisini sadece Konya travma kaynaklı sıkıntılarda kullanırken bazı Konya terapistler farklı alanlar için de konya emdr yi kullanmaktadırlar

EMDR Terapisi Konya : Psikolojik rahatsızlıklarda kullanılan bir yöntemdir. EMDR, göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işlemedir. Özellikle travmaların insanlar üzerindeki etkilerini en aza düşürmek için oldukça etkilidir. EMDR terapisi Sınav kaygısı, fobiler, yas, depresyon gibi psikolojik sorunların tedavisinden kullanılmaktadır.
  Beyin, kendisine ulaşan bilgileri işler ve ilgili anı ağına ekler. Bu şekilde öğrenme gerçekleşir. İnsanların deneyimlediği yaşantı ile ilgili bilgiler, ileride kullanılmak üzere anı ağlarında saklanır. Ama kişi travmatik bir olay ile karşılaştığında, süreç yukarıdaki gibi işlenemez ve var olan anı ağına dahil olmaz. Yaşanan olumsuz olayla ilgili düşünceler, imgeler beyinde işlenmeden yaşandığı hali ile saklanır. İşlenemeyen bu olaylar, üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen, tetiklendiğinde tekrar yaşar gibi etkilenir. Kişinin şu anda yaşadığı olumsuz inanç, duygu ve tepkilerda geçmiş olumsuz yaşantılarında dışa vurumudur.
EMDR terapisi Konya da Uzman psikolog Ersim H. Hakverir tarafından da ifade edilen yaklaşım şu şekildedir. Danışanın soruna sebep olan anısına odaklanmasını ister. Hedef anının işlenmesinde danışana parmağını gözleri ile takip etme egzersizi uygutılır. Terapist her seferinde rehberlik ederek süreç boyunca anı ağına katılmasını sağlanır. EMDR Konya terapisi sonucunda kişi dünyaya yönelik daha olumlu bakış açısı kazanır ve travmalar ortadan kalkar.

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ