Eş ve Evlilik Terapisi Konya

Eş ve Evlilik Terapisi Konya

Eş ve Evlilik Terapisi Konya: Evlilik Terapisi Konya ilinde, evli olmayan çiftlerin evlenmeden önce evlilik ile ilgili olarak beklentilerini, karşılaşacakları sorumlulukları, sorunları ve çözüm bulma yollarını vb konularda danışma süreçleridir. Bu süreç evliliği sağlıklı bir zemine ve temeller üzerine kurma noktasında büyük faydalar sağlayacaktır.
Eş ve Evlilik Terapisi Konya ilinde Uzman Psikolojik Danışman Erdim H. Hakverir; evli olan çiftlerin evlendikten sonra karşılaştıkları problemler büyümeden çok basit çözümler ile sonuçlanabilecek iken boşanma ve pişmanlık noktasına gelmeden başvurmalarının çok önemli olduğunu ifade etmektedir. Psikologlar evlenmeden önce evlilik danışmanlığı alan eşlerin, evlilik süresince evliliklerinin daha bilinçli bir halde geçirdikleri yönünde ciddi bir kanaatleri vardır. Sorunlarının çözümünde daha başarılı olacakları belliidr. Evlilik ve Evlilik Terapisi ülkemizde yeni gelişmekte olan bir alandır.
Evlilik terapisi, evli olan ya da olmayan çiftlerin karşılaştıkları sorunları ele alıp çözüme kavuşturmayı hedefleyen terapi modeli, evlilik terapisidir. Örnek olarak; cinsel yaşamda karşılaşılan güçlükler, karşılıklı güven problemi, aldatma, ayrılma, boşanma gibi durumlar gösterilebilir.

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ