Panik Atak Terapisi Konya

Panik Atak Terapisi Konya

Panik Atak Terapisi Konya da önce; Panik Atak nedir? Panik Atak, kişileri dehşet içeren bırakan ve tekrarlayan korku nöbetleridir diyebiliriz. Panik atağın en belirgin özelliği, hastaların kriz olarak adlandırdığı, beklenmedik bir anda ortaya çıkan nöbetlerdir.  Aniden başlayan ve şiddetlenerek artar ve 10 dakika için şiddeti en yoğun seviyeye kadar yükselir. Genellikle 10-30 dakika bazı durumlarda 1 saat içinde kendiliğinden ortadan kaybolur.

Konya Panik Atak Terapisine başvurmadan önce belirtilerin sizde olup olmadığını anlamanız gerekir. Tam anlamı ile teşhisi kendiniz koyamazsınız. Ama belirtiler şüphelenmenizi ve uzmana başvurmanızı sağlayacaktır.

Panik Atak Belirtileri olarak, göğüste daralma, çarpıntı, kalbin hızlı atması, terleme, nefes alamıyor gibi olma, sersemlik, baş ağrısı ve bayılacak gibi olma, bulantı, karın ağrısı, üşüme yada ateş basması, uyuşma, titreme, ölüm korkusunu sayabiliriz Bu belirtilerin 4  ve daha fazlası olarak tekrar ile yaşanmasına panik atak denir.

Panik Atak Terapisi Konya : Panik  Atak hastalığının tedavisi mümkündür. Konya Panik Atak Tedavisinde, KonyaBeyindeki hormon faaliyetlerini düzenleyen ilaçlar 1 yıl kullanılır. Sonra ise yavaş yavaş azaltılarak kesilir.

Konya Panik Atak Tedavisinde diğer bir yöntem ise terapi teknikleridir. Panik atak korku kaynaklıdır. Bazen hastalar panik ataklarında bile yanlış bilgi ve önyargılar sebebiyle korkmaktadırlar. Buda hastalığın iyileşmesini zorlaştırmaktadır. Bu noktada ve panik ataklara seben olumsuzluğun ve korkunun giderilmesi noktasın terapi almanın büyük faydası vardır. İlaç kullanımının yanında, Panik atak tedavisi Konya psikolojik danışmanlarındanda terapi destekleri almanızı öneriyoruz.

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ